دانشگاه طب باکو آذربایجان


» ترجمه متون و اسناد بین‌المللی

 ترجمه متون و اسناد بین‌المللی

ترجمه رسمی مدارک جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور
اخذ پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور و همچنین اخذ ویزای تحصیلی یکی از مواردی است که هر ساله تعداد زیادی مخاطب داشته و بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته ی های مختلف برای ادامه ی مقاطع تحصیلی بالاتر جهت مهاجرت تحصیلی اقدام به مکاتبه و ارسال مدارک با دانشگاه مقصد دارند. ترجمه ی مکاتبات و مدارک ارسالی به هر دانشگاه در خارج از کشور جزو ترجمه های رسمی به حساب می آید که ترجمه مدارک تحصیلی از موارد بسیار پر استفاده در ترجمه رسمی است. هر ساله مخاطبین زیادی ملزم به ترجمه مدارک و مدارج تحصیلی خود می باشند. هر ساله از کشور ما بسیاری از دانشجویان و محصلین اقدام به مهاجرت تحصیلی می نمایند. انجام مراحل اینگونه مهاجرت، نیازمند ارائه ی مدارک تحصیلی و مرتبط به آن دانشگاه و یا مرکز تحصیلی مقصد دارد. این مدارک بایستی بصورت کاملاً قانونی و در فرم حقوقی آن تنظیم و ترجمه شده و به مرکز تحصیلی ارائه شود. بدیهی است که مدارک فوق بایستی پس از تایید وزارت علوم کشور ما، به زبان دانشگاه مقصد ترجمه شود. در مراحل ابتدایی مهاجرت تحصیلی متقاضی بعد از بررسی شرایط خود و اقدامات و مکاتبات اولیه با مرکز تحصیلی مقصد، نیاز به اخذ پذیرش از آن مرکز تحصیلی دارد. دانشگاه یا مرکز تحصیلی فوق با بررسی شرایط متقاضیان اعم از معدل میزان تحصیلات، رشته ی تحصیلی متقاضی، کشور درخواست دهنده، تسلط بر زبان دانشگاه مقصد و موارد مهمی از این قبیل، از متقاضیان می خواهد تا ترجمه مدارک خود را با مهر تایید وزارت خانه ی مربوط، برایشان ارسال نمایند. در این مورد هم مدارک تهیه شده بایستی با شکل و فرمت قانونی و حقوقی ترجمه شده و ارسال گردد. اینگونه ترجمه ها نیز ترجمه ی آزاد به حساب نمی آید و در قلمرو ترجمه رسمی شناخته می شود. علاوه بر مدارک تحصیلی، بسیاری از مدارک شخصی نیز برای اخذ ویزا پس از پذیرش در دانشگاه های بین المللی نیازمند ترجمه می باشند. ترجمه مدارک شخصی نظیر کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، کارت پایان خدمت، اسناد مالکیت، گواهینامه های آموزشی خاص و مواردی از این قبیل نیز ترجمه رسمی به حساب آمده و ترجمه آنها بایستی از طریق انجام مراحل قانونی صورت گیرد.

فرایند انجام ترجمه رسمی توسط آذطب
۱- عضویت در پورتال آذطب و ثبت سفارش
روش کار و فرایند ترجمه رسمی در آذطب بدین گونه است که ابتدا با عضویت در پورتال به جمع کاربران عزیز ما می‌پیوندید. در قدم بعدی وارد حساب کاربری خود می شوید و سفارش ترجمه خود را از منوی خدمات بین‌المللی و بخش ترجمه، ثبت می‌کنید. در قسمت بعدی اهداف خود از ترجمه مدرک و مکاتبه قانونی بیان می کنید. این امر بدان سبب است که مترجم رسمی مخصوص به همان هدف و آشنا به قوانین و مقررات آن، برای شما انتخاب گردد. سفارش ها در گروه های مختلف با اهداف متفاوت دسته بندی می شود و هر کدام به مترجم رسمی مرتبط به همان موضوع سپرده می شود. با این تفاسیر ثبت سفارش بایستی با ارائه ی جزئیات کامل باشد و در این جهت فرم های مربوطه را تکمیل می فرمائید.

۲- تحویل گرفتن مدارک توسط آذطب
پس از ثبت سفارش مدارک خود را آماده تحویل نموده و در وقت مقرر از طریق مراجعه به دفتر مرکزی آذطب و یا از طریق درخواست مراجعه آذطب به محل اقامت شما به نماینده رسمی ما تحویل می‌دهید. قابل توجه است که نماینده ارسالی از طرف آذطب بعد از احراز هویت خود و ارائه کارت شناسایی معتبر خود از طرف آذطب، اقدام به تحویل مدارک شما نموده و جهت آغاز فرایند ترجمه مدارک را به مرکز تحویل دهد. این خدمت صرفاً جهت صرفه جویی در زمان، رفت و آمد و غیره می باشد.

۳- انجام ترجمه توسط مترجم رسمی
در این مرحله فرایند ترجمه رسمی آغاز می شود و مترجم رسمی مرتبط با هدف و برنامه ی شما مدارک و مکاتبات شما را ترجمه می نماید. شما همزمان با این فرایند می تواند روند کار خود را از حساب کاربری خود مشاهده نموده و جریان آن قرار گیرید. پس از انجام ترجمه و مراحل قانونی آن آغاز می شود. تمامی مراحل قانونی و حقوقی ترجمه رسمی توسط تیم رسمی آذطب انجام شده و تاییدیه های لازم گرفته می شود. روند کاری این مراحل نیز از طریق حساب کاربری شما قابل مشاهده خواهد بود.

۴- ارسال مدارک ترجمه شده
آخرین مرحله تحویل ترجمه رسمی مدارک و مکاتبات شما می باشد. ترجمه رسمی مدارک شما توسط آذطب، پس از تماس با شما و دریافت اطلاعات مکانی و زمانی، به محل سکونت یا محل حضور شما ارسال می شود. قابل ذکر است که این خدمت جهت صرفه جویی در زمان شما انجام می شود. آذطب بعنوان مرکز تسهیل آنلاین و با همکاری با مراجع مرتبط، در جهت تسهیل امور ترجمه رسمی و همچنین صرفه جویی در زمان مشتریان و جلوگیری از رفت و آمد های پیاپی و مکرر آنها ، آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. آذطب با همکاری با مترجمان رسمی خبره و آشنا با موضوعات کاربردی آنها خدمات ترجمه رسمی را به بهترین و به صرفه ترین روش به کاربران عزیز ارائه می نماید.

« سایت‌های خدماتی گروه‌های دانشجویی زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، محل اقامت و تور موردنظر را رزرو و ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات و محصولات زیرمجموعه‌ها شامل هزینه هستند

🏠 اسکان 🚖 ترانسفر 🌍 تورلیدر 🎫 بلیـت 📌 نیازمندی 🏪 فروشگاه 🍳 کترینگ