دانشگاه طب باکو آذربایجان


» قوانین و ضوابط دانشگاهی

 قوانین و ضوابط دانشگاهی

قوانین پذیرش دانشجو:
- یکی از قوانین دانشگاه های آذربایجان این است که قبل از شروع کلاس ها می بایست کل مبلغ شهریه را پرداخت نمایید.
- بعد از انجام تمام مراحل و پرداخت هزینه ها باید یک چک آپ انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که به بیماری هپاتیت و ایدز مبتلا نیستید. (آزمایشات مربوطه در آزمایشگاه رسمی دانشگاه طب انجام می‌پذیرد)
- چنانچه مدارک و اسناد مربوط به اخذ پذیرش دارای نواقصی باشند و در اسرع وقت قادر به تصحیح و ارائه آن نباشید انصراف از پذیرش شما اعلام می‌شود.
- اگر بخواهید به زبان آذربایجانی یا روسی درس بخوانید می بایست حتما یک سال در کلاس های آمادگی دانشگاه شرکت نمایید. این شرط برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند و مدرک زبان انگلیسی معتبر نداشته باشند نیز صدق می کند.
- مرخصی بین پایان دوره آمادگی و کورس اول فقط درصورتی که مدارک تحصیلی و دیپلم خود را پس نگرفته باشید ممکن خواهد بود، اعتبار دیپلم آمادگی از زمان صدور آن و ورود به کورس اول تحصیلی تا دوسال است. درصورتی که خواهان بازپس‌گیری مدارک و ترک موقت دانشگاه هستید به یاد داشته باشید که در حین بازگشت کلیه مراحل ثبت‌نام را مجددا از ابتدا طی خواهید کرد و بعبارتی از ادامه تحصیل انصراف داده و اخراج (Exmatriculate) شده‌اید.


مقررات پرداخت شهریه:
شهریه سالانه برای اولین سال تحصیلی در روز امضای قرارداد اخذ می‌شود، برای سال‌های بعدی 50٪ از مبلغ کل شهریه سالانه تا یک ماه پس از آغاز ترم اول (15 اکتبر) و متعاقبا 50٪ باقیمانده حداکثر تا یک ماه پس از آغاز ترم دوم (تا 16 مارس) فرصت پرداخت و انتقال به حساب دانشگاه را دارد.

مقررات عمومی و انظباطی:
- همیشه کارت دانشجویی خود را بهمراه داشته باشید. ممکن است نگهبانان و حراست دانشگاه و دانشکده‌ها و حتی دفتر دانشگاه در بدو ورود به محوطه یا ساختمان از شما تقاضای معرفی و ارائه کارت دانشجویی داشته باشند.
- تمامی کلاس‌های اول صبح سر ساعت 8:30 شروع می‌شوند، حدالامکان 10 دقیقه قبل از شروع در کلاس حاضر شوید.
- نوع پوشش و البسه دانشجویان آزاد است اما داخل محیط دانشکده و خصوصا کلاس‌های دروس تخصصی، دانشجویان بدون روپوش پزشکی سفید اجازه ورود ندارند.
- استعمال دخانیات، مشروبات الکلی و سایر موارد مندرج در مقررات دانشجویی بعنوان موارد ممنوعه، در محوطه دانشگاه، علی‌الخصوص خوابگاه‌های دانشگاه ممنوع است و برابر با مقررات با دانشجویان خاطی برخورد و در برخی موارد منجر به اخطار، جریمه و یا اخراج می‌شود.
- دانشجویان باید سعی کنند آمار غیبت‌های روزانه و تمام دوره هر درس را بر اساس نوع برنامه تدریس از قبیل تئوری، عملی، کلینیکی و محاضره‌ای را بدلیل متفاوت بودن محدودیت آن در تعداد و ساعات غیبت طبق جزئیات، تمام‌زنگ (۹۰ دقیقه) یا نیم‌‌زنگ (۴۵دقیقه) داشته باشند تا در مواقع اضطراری دچار مشکلات حذف و مردودی نباشند.
- در رابطه با مسائل اقامتی و شهروندی مربوط به سازمان مهاجرت و نکات مهم آن هوشیار باشید. ممکن است برای تمدید گرین کارت خود نیاز به زمان بیشتری داشته باشید در حالی که دیرتر از موعد مقرر برای روال اداری اقدام کنید متحمل جریمه خواهید شد. همچنین در این شرایط ممکن است مجبور باشید از خاک آذربایجان خارج و مجددا با ویزای معتبر جدید وارد خاک آذربایجان شوید، پس شدیدا محتاطانه عمل کنید. 

*لازم به ذکر است که فرآیند امتحان به طور مداوم از طریق دوربین های نظارت نصب شده در سالن‌های امتحان تحت کنترل بوده و ضبط تصاویر بی‌وقفه ادامه دارد. اگر نقض جدی قوانین و مقررات در طول مدت امتحان مشاهده و یا بعدا با بررسی ویدئو محرز شده باشد و در صورتی که پرونده مورد تایید برای بررسی بیشتر قرار گیرد، نتایج امتحان توسط اداره دانشگاه لغو می‌شود.

علاوه بر این، دانشجویان بوقت امتحانات باید به شدت به قوانین زیر احترام بگذارند:
- دانشجویان باید کارت دانشجویی و برگه حاوی شناسه کاربری و کلمه عبور شخصی خود را به همراه خود داشته باشند، در غیر این صورت بدون مدارک اجازه ورود به سالن امتحانات را ندارند. 
- همراه داشتن و آوردن هرگونه اشیاء حامل اطلاعات از قبیل کتاب، دست‌نوشته، تلفن همراه، هدفون، سایر رسانه‌های الکترونیکی و... به سالن امتحانات توسط دانشجو ممنوع است. چنانچه دانشجو مصمم به انجام تقلب در طول پروسه امتحان بوده و از ابزار تقلب استفاده کند، از محل امتحان اخراج شده و مراتب برای لغو نتیجه امتحان وی طبق قانون مربوطه اجرا می‌شود.
- تغییر محل استقرار در سالن امتحان برای دانشجو ممنوع است. در صورتی که این اتفاق بیافتد، مراقبین بلافاصله مطلع خواهند شد. در صورت لزوم، محل استقرار دانشجو را می‌توان تنها با اجازه از اشخاص مجاز تغییر داد.
- دانشجویان باید با قوانین و آموزش‌های استفاده از سیستم الکترونیکی و سامانه امتحان و آزمون آنلاین تا قبل از شروع امتحانات آشنا شده باشند. برای این منظور، آموزش‌هایی از طرف مسئولین برای دانشجویان انجام می‌شود.
- مشورت و گفتگو با سایر دانشجویان در طول فرآیند امتحان ممنوع است. در صورت اقدام دانشجو هشدار داده می‌شود و در صورت تکرار با اطلاع‌رسانی مراقبین به هیئت علمی دانشکده و ثبت گزارشات مربوطه از سالن امتحانات اخراج می‌شود.
- همچنین دانشجویان مجاز به خاموش کردن کامپیوتر یا قطع دسترسی کامپیوتر به هر نحوی از شبکه نیستند. درصورت اقدام دانشجو از محل برگزاری امتحانات اخراج می‌شود و اگر کامپیوتر آسیب دیده باشد، اقدامات لازم برای لغو نتیجه امتحان و پرداخت خسارت مالی صورت می‌پذیرد.
- همچنین با تلاش برای گذراندن امتحان با شناسه کاربری سایر دانشجویان، نتایج امتحان این دانشجو لغو شده و احتمال اخراج دانشجوی خاطی مطرح می‌شود و اقدامات لازم صورت می‌گیرد.
 - دانشجویانی که به دلایل خاصی از سالن امتحانات اخراج شده‌اند و یا از نتایج امتحان ناراضی هستند، می‌توانند در همان روز به کمیسیون تجدیدنظر دانشگاه (Apelyasiya) اعتراضات خود را بصورت مکتوب تحویل دهند.

اساسنامه تدریس و آموزش در دانشگاه طب باکو
📌 نام فایل: telim_tedris_esasname.pdf

🗃 606.54 کیلوبایت
👁 49
📅 4 تیر 1398, 14:30


پذیرش، انتقال و یا اخراج از دانشگاه طب
📌 نام فایل: kocurulme_xaric_edilme_berpa_qaydalari.pdf

🗃 444.55 کیلوبایت
👁 64
📅 4 تیر 1398, 14:30

« سایت‌های خدماتی گروه‌های دانشجویی زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، محل اقامت و تور موردنظر را رزرو و ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات و محصولات زیرمجموعه‌ها شامل هزینه هستند

🏠 اسکان 🚖 ترانسفر 🌍 تورلیدر 🎫 بلیـت 📌 نیازمندی 🏪 فروشگاه 🍳 کترینگ