دانشگاه طب باکو آذربایجان


» اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه طب باکو

 اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه طب باکو

حجم بالای تقاضا برای تحصیل در دانشگاه طب باکو و سودجوئی بسیاری از موسسات و افراد دخیل در امر پذیرش دانشجویی و بلاتکلیفی دانشجویان تازه وارد و حتی در مواردی عدم توانایی در ثبت نام آنها برای شروع ترم تحصیلی بدلیل نقصان مدارک و یا راهنمایی های غلط در رابطه با نحوه پذیرش و ادامه تحصیل ما را بر آن داشت که برای متقاضیان تحصیل برنامه های خاص تحصیلی و نقشه راهنمای جامع اخذ پذیرش تحصیلی و ثبت‌نام در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را داشته باشیم.
برخی از هموطنان بدلیل بوجود آمدن مشکلاتی قبل از خروج از کشور، عدم توانایی و برنامه‌ریزی در اقدام به اخذ پذیرش در وقت مقرر و سایر مسائل از قبیل هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ی مسافرت یک الی دو هفته‌ای و بالطبع سایر هزینه‌های مازاد از قبیل اسکان موقت، صدور ویزا و عوارض خروج از کشور و ریسک عدم قبولی در ثبت‌نام دانشگاه بدلیل تکمیل ناگهانی ظرفیت پذیرش، کسری و یا نقصان اسناد و مدارک تحصیلی و گاها عدم تأیید ترجمه اسناد بدلیل وجود مغایرت‌های ناچیز و... لازم است پروسه ثبت‌نام خود را از طریق آذطب به سرانجام رسانیده و درصورت ثبت‌نام موفق و دریافت دعوتنامه و انجام مصاحبه اقدام به حضور در دانشگاه و عقد قرارداد، پرداخت شهریه و اخذ ویزای تحصیلی نمایند. 

دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه پزشکی باکو هستند و تجربه ای برای پیمودن این راه ندارند و در جستجوی مؤسسه اعزام دانشجو به آذربایجان هستند، به دلیل عدم آشنایی با قوانین در دام مؤسسات دروغین و اشخاص واسطه‌گر افتاده و متحمل ضرر و زیان شده‌اند. لذا در این مسیر برآنیم که فرایند اخذ پذیرش و صدور ویزای تحصیلی آذربایجان را برای متقاضیان انجام داده و شما را با اقدامات معمول آشنا کنیم. بعید نیست که پس اطلاع از کم و کیف این موارد به آسانی هرچه تمام، مراحل اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی را پشت سر گذاشته و جزوی از خانواده دانشجویان دانشگاه طب باکو باشید. درصورتی که خواستارید مراحل اخذ پذیرش و ثبت‌نام شما توسط آذطب صورت پذیرد، ما در پیشبرد هدف شما همراهتان خواهیم بود. این خدمات توسط دانشجویان دانشگاه طب باکو با عنوان آذطب برای شما عزیزان متقاضی تحصیل ارائه می‌شود.

مزایا و امتیازات همراهی برای اخذ پذیرش تحصیلی از طریق آذطب
- مشارکت متقاضیان در گروه‌های وابسته به رشته انتخابی بصورت میهمان
- در اختیار داشتن دانشجوی راهنمای مصاحبه برای پیشبرد امور آموزشی پذیرش
- راهنمایی مستمر دانشجویان جدیدالورود از طریق سرفصل‌های درسی و آموزشی
- دسترسی به منابع رسمی تحصیلی از طریق مشارکت مستقیم دانشجویان محصل 
- دسترسی مستمر به دانشجویان برتر در رشته موردنظر متقاضیان بعنوان راهنمای تحصیلی 
- راهنمایی متقاضیان در راستای ورود به دانشگاه، اسکان و پیشبرد امورات تحصیلی و رفاهی
- همراهی و همکاری راهنمای مربوطه در جهت انجام امورات پذیرش از قبیل تکمیل ثبت‌نام، آنالیز، ویزای دانشجویی، اسکان موقت، خوابگاه و... 

با توجه به تغییرات بوجود آمده در روند پروسه پذیرش تحصیلی دانشگاه طب باکو با مضمون اینکه در ترم‌های جاری و پیش رو با سخت‌تر شدن شرایط برگزاری مصاحبه از سوی دانشگاه با هدف اعمال شایستگی در جذب دانشجویان با درجه کیفی اطلاعات علمی و عمومی در سطوح بالا و بین‌المللی قابل قبول اقدام به برگزاری مصاحبه در شرایطی سخت‌تر از حد انتظار نموده‌ و این امر بدلیل عدم آشنایی متقاضیان با مباحث علمی، عدم‌ برخورداری از تمرکز کافی و آمادگی‌های لازم، منجر به مردود شدن اکثر متقاضیان در روند مصاحبه و عملا ریزش متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی به بیش از ۷۰ درصد رسیده که در عین حال این امر سبب تقلیل در جمعیت دانشجویان ایرانی دانشگاه طب باکو خواهد شد. دراینصورت متقاضی به ناچار تا یکسال دیگر مجبور به انتظار برای برگزاری دور بعدی پذیرش و ارائه درخواست مجدد پذیرش و مصاحبه خواهد بود. همچنین با درنظر گرفتن هزینه ۷۰ دلاری برگزاری مصاحبه برای هر متقاضی در هر دوره از پذیرش، متقاضیان ایرانی با مشکلات واریز این هزینه‌های اپلیکیشن فی شده‌اند. در این رابطه تمامی هزینه‌های پذیرش و مصاحبه از طرف آذطب بصورت آنی قابل پرداخت بوده و از این جهت با در نظر گرفتن شرایط و موقعیت‌های موجود و با توجه به برنامه‌های در دست اجرای آذطب برآن شدیم که با برگزاری دوره‌های آموزشی و تمرینات تخصصی و تدریس علمی و آموزشی، با توجه به جدیت همراهی و همکاری متقاضیان در پیشبرد روند برنامه‌های آموزشی، میزان قبولی در روند مصاحبه در طول این مدت را به بالای ۹۰ درصد رسانده و در بازه تعیین تاریخ مصاحبه تا برگزاری آن بطور ممتد و با برنامه‌ریزی کوتاه مدت راهکارها و آموزه‌های هدفمند و تاثیرگذار را در اختیار آنان قرار داده، همچنین برای هر متقاضی دانشجوی مشاور راهنمای حرفه‌ای در یکی از رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی با همکاری خود متقاضی همراهی نموده و نه تنها مصاحبه بلکه برای شروع دوره‌ی تحصیلی از هر جهت در رساندن به سطح استانداردهای علمی و آمادگی‌های لازم نهایت تلاش خود را ارائه و این پروسه را با موفقیت به ثمر می‌نشانند.

از این رو آذطب بطور قطع تنها منبع معتمد و مورد اعتماد برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه طب باکو متشکل از دانشجویان مستعد فعال و محصل در مقاطع و رشته‌های مختلف در بطن دانشگاه طب باکو بعنوان همراه، مشاور و پاسخگوی دائمی متقاضیان بوده و نیز تنها مرجع متصل به اساتید، هیئت علمی، دانشکده‌ها، آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌ها، مقالات و سرفصل‌های علمی و آموزشی، اخبار و قوانین و مقررات حقوقی، منابع درسی و کتابخانه‌ها، منابع علوم پزشکی و همچنین دفاتر معاونین و رؤسای دانشگاه و دانشکده‌ها بعنوان مرجع رسمی دانشجویان ایرانی بوده که افتخار همراهی و پشتیبانی عزیزان و هموطنان متقاضی تحصیل را تا زمان اخذ کامل و تایید نهایی پذیرش در کوتاهترین زمان ممکن و استقرار کامل آنها در محیط دانشگاهی و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی در طول سال‌های تحصیلی را همواره بدون کوچکترین نقص و اتلاف زمان و هزینه داشته‌ و به سرانجام می‌رسانیم.

در حال حاضر تعداد زیادی دانشجو از کشورهای ایران، تركیه، سوریه، چین، هندوستان، پاکستان، روسیه، عراق، اردن، فلسطین، لبنان، آمریکای لاتین، مصر، سودان و سایر کشورهای آفریقایی و… در حال تحصیل در دانشگاه طب باکو هستند. نداشتن آزمون ورودی دانشگاه طب باکو جهت پذیرش یک مزیت بزرگ به شمار میرود که دانشجویان بدون هیچ‌گونه دغدغه و استرس از آزمون ورودی میتوانند به ادامه تحصیل بپردازند. متقاضیانی که دارای شرایط لازم برای اخذ پذیرش هستند می‌توانند وارد پروسه ثبت‌نام شده و در سریعترین زمان ممکن در دوره کالج مورد پذیرش دانشگاه واقع شوند.

قوانین و مقررات اخذ پذیرش دانشجویی:
- توجه داشته باشید که دانشگاه پزشکی آذربایجان به هیچ‌وجه با شرکت ها و سازمان های مرتبط با موسسات اعزام دانشجو خارج از آذربایجان همکاری نمی‌کند!
- پرداخت مبلغ 70$ بمنظور تخصیص زمان و برگزاری آزمون مصاحبه
- شروع دوره کالج یا آمادگی در ATU : هنگامی که شما در دوره کالج ثبت‌نام می‌کنید، کلاس‌هایی بمدت ۵ ماه بصورت فشرده برای تحصیل زبان، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و زبان آذری خواهید گذراند. در پایان دوره شما باید با پشت سر گذاشتن آزمون آنلاین بتوانید نمره قبولی حدنصاب را کسب کنید. اگر امتحان را لغو کنید یا نتوانید نمره حدنصاب را کسب کنید، می‌توانید ظرف مدت 10 روز بعد مجددا در آزمون تکراری شرکت کنید. دانشجویانی که با موفقیت در امتحان پایانی کالج قبول شوند، به کورس اول دانشکده مربوط به رشته‌ی انتخابی خود معرفی می‌شوند.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش دانشجویی:
1- گذرنامه - اعتبار گذرنامه نباید کمتر از ۷ ماه باشد
۲- اصل دیپلم بعلاوه ریزنمرات ممهور به مهر آموزش و پرورش 
۳- ترجمه رسمی دیپلم بعلاوه ریزنمرات به زبان انگلیسی یا آذری 
۴- ۸ قطعه عکس ۳x۴ با پس‌زمینه قرمز بطوری که تاریخ ثبت آن بیشتر از ۶ ماه نباشد

* فقط دیپلم رشته‌های تجربی یا ریاضی و فیزیک مقبول است. 
* لطفا توجه داشته باشید که طبق قانون مهاجرت جمهوری آذربایجان افرادی که دارای بیماریهای عفونی همانند ایدز، هپاتیت B، هپاتیت C، سیفلیس هستند مجاز به اخذ مجوز اقامت در کشور نیستند. قبل از درخواست اقامت موقت به اداره مهاجرت جمهوری آذربایجان، یک معاینه پزشکی بهمراه آزمایش خون از طریق آزمایشگاه رسمی دانشگاه طب باکو خواهید داشت.

جزئیات تحصیل در دوره اول:

ثبت‌نام و پذیرش: April تا June

طول مدت تدریس: October تا February 
برگزاری آزمون نهایی: February 

جزئیات تحصیل در دوره دوم:

ثبت‌نام و پذیرش: October تا December

طول مدت تدریس: February تا July
برگزاری آزمون نهایی: July

* در حال حاضر پذیرش در دوره کالج یک دوره در سال انجام می‌پذیرد. 

جزئیات تحصیل:
ثبت‌نام و پذیرش: 05.05.2021-05.11.2021
طول مدت تدریس : January تا July
برگزاری آزمون نهایی: July

* شروع ترم اول کورس تحصیلی فصل پاییز بتاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریورماه) می‌باشد.
* بدلیل تکمیل ظرفیت، ممکن است بازه زمانی ثبت‌نام و پذیرش دانشجویان خارجی بدون اطلاع قبلی کوتاه‌تر شده و به دور بعد موکول شود. همواره قبل از اقدام به پذیرش، وضعیت و آمار ظرفیت پذیرش را جویا شوید. 
* اقدام به پذیرش همه روزهای سال ممکن است، اما با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش و برگزاری دوره‌های اول و دوم کالج در طول یکسال تحصیلی قابلیت مسدودی و تغییر بدون اطلاع قبلی را دارد. بهتر است قبل از هرگونه اقدام با مشاور مربوطه در تماس باشید. 

« سایت‌های خدماتی گروه‌های دانشجویی زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، محل اقامت و تور موردنظر را رزرو و ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات و محصولات زیرمجموعه‌ها شامل هزینه هستند

🏠 اسکان 🚖 ترانسفر 🌍 تورلیدر 🎫 بلیـت 📌 نیازمندی 🏪 فروشگاه 🍳 کترینگ