دانشگاه طب باکو آذربایجان


» تور گشت‌های متنوع شهری

 تور گشت‌های متنوع شهری

گشت شهری باکو شامل چه مواردی میشود؟
باکو به عنوان شهری که هم دارای پیش زمینه های تاریخی و هم دارای جاذبه های مدرن است،پذیرای مسافران زیادی از ملیت ها ی مختلف می باشد . شاید گشت شهری برای ما ایرانیان که دارای فرهنگ، تاریخ و در گذشته جغرافیای مشترکی بودیم در نگاه اول حائز اهمیت نباشد ولی باید دانست که در دل هر شهری رمز و رموز بسیاری نهفته است که تا آن را از نزدیک مورد تحقیق و بررسی قرار ندهیم به آنها پی نخواهیم برد.به همین منظور پیشنهاد میدهیم برای اینکه در گشت شهری باکو چیزی را از دست ندهید ،همراه ما باشید.
باکو تاریخی طولانی دارد و شهری بندری است که در قسمت شرقی دریای خزر و در قسمت نفت خیز آن قرار دارد و بدین جهت همواره دارای اهمیت فراوانی بوده.این شهر دارای جاذبه های گردشگری پیشا تاریخی ، تاریخی ، اسلامی ، دوره کمونیسم وهمچنین پس از استقلال ملی است و همچنین تاثیرات زیادی از کشورهایی نظیر ایران ، ترکیه ، روسیه ، اروپای شرقی در آن وارد شده که می توان نمونه های آن را در معماری ، هنر ، ادبیات ، شهرسازی و غیره مشاهده نمود .


و اما جاذبه های دیدنی باکو در تور گشت شهری باکو ، اولین جایی که می توان آن را از همه مهمتر نیز دانست مجموعه شهرقدیم باکو است . شهر قدیم یا ایچری شهر که متعلق به سده ۱۲ میلادی می باشد مجموعه ای شهری است که توسط برج و بارویی احاطه شده و دارای بخش هایی نظیر مساجد ، حمام های قدیمی ، مدرسه ، قلعه دختر ، کاخ شیروانشاهان ، موزه کتاب های مینیاتوری ، گالری هنری ، کاروانسرا ، موزه فضای باز و … است که طی قرون ۱۲ تا ۱۶ ساخته شده اند.برای دیدن این مجموعه بصورت کامل حتی دو روز نیز کافی نیست و در تور باکو تنها بخش هایی از شهر به اختصار توضیح داده خواهد شد . بازدید از قلعه دختر ، کاخ شروانشاه ، گالری علی شمسی، کاروانسراهای شهر قدیم و مغازه های صنایع دستی در شهر قدیم انجام می شود . این شهرهرساله محل برگزاری مراسم نوروزی است.

جاذبه مهم دیگر در گشت شهری باکو ساختمانی عجیب و غریب است که در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده و به نام رئیس جمهور پیشین آذربایجان نامگذاری گردید. این ساختمان در ۵۷ هزار متر مربع ، با طراحی منحصر به فرد پست مدرن است که دارای قوس های فراوانیست و فضایی یکچارچه و سیال دارد که طراحی درونی و بیرونی آن کاملا همگن بوده و از شاه کارهای معمار برجسته عراقی – انگلیسی خانم زاها حدید است و در طراحی آن از امضای آقای حیدر علی اف الهام گرفته شده است.این ساختمان در داخل دارای هشت طبقه می باشد و بخش های مختلفی نظیر موزه ، گالری ، سالن اجتماعات و همایش ها ، نمایشگاه و کارگاه دارد و محوطه پارک مانند بزرگی نیز دارد. این ساختمان سفید رنگ به یکی از نمادهای شهر باکو بدل گشته و میزبان توریست های بسیاری می باشد . در تور شهری باکو بازدید اختصاری از آن خواهیم داشت ، ورودی آن ۱۵ منات برای توریست ها است .

از دیگر اماکنی که در گشت شهری می بینیم باغ مفاخر باکو یا همان فخری خیابان هست که در واقع قبرستانی برای مشاهیر و هنرمندان قدیم و جدید باکو است و به شکل بسیار زیبایی ساخته شده و بر سر هر قبر مجسمه ای زیبا از صاحب قبر وجود دارد که اشاره به دلیل شهرت وی دارد . خیل زیادی از هنرمندان آذربایجانی در آن قرار گرفته اند و البته مهمترین قسمت آن به قبر آقای حیدرعلی اف تعلق دارد که در کنار همسرش و بستگانش با مجسمه ای با شکوه تزیین گردیده است.

در ادامه گشت از مقابل برج های شعله آذربایجان یا همان فلیم تاورز (flame towers) عبور می کنیم. برج های شعله سه برج عظیم نقره ای رنگ هستند که در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت هوک آمریکا ساخته شده و تمامی سطح آن توسط چراغ های ال ای دی پوشیده شده که بصورت یک نمایشگر عظیم عمل می کند و در شب ازهمه جای باکو قابل رویت است.کاربری تجاری دارد و یکی از ساختمان ها مربوط به هتل فیرمونت باکو می باشد . نمایندگی شرکت لامبورگینی نیز در این ساختمان قرار دارد.

پس از بازدید از نمای بیرونی و گرفتن عکس وارد خیابان شهیدلر می شویم که بصورت پارک طراحی گردیده و شهدای سال ۱۹۹۲ که در نتیجه استقلال کشور آذربایجان به شهادت رسیدند در آن بشکل بسیار محترمانه ای دفن و بنای یاد بودی برای آنها در نظر گرفته شده که در آن آتشی همواره روشن است تا یاد آن ها را روشن و زنده نگاه دارد .

درانتهای خیابان بخش هایلند پارک یا بام باکو قرار دارد که از آنجا می توان نمایی بسیار زیبا و پانورامیک را از ساحل باکو و خلیج آبشرون تماشا کرد . پس از آن وارد پارک بولوار شده و از دیدنی های آن نظیر موزه فرش باکو ، مقام سنتر باکو و رستوران ونیز باکو دیدن می کنیم. در پارک بولوار باکو جاذبه های دیگری نیز وجود دارد که بهتر است آنها را خودتان سر فرصت های دیگر ببینید و لذت ببرید.

از دیگر دیدنی های باکو که در گشت شهری باکو به آن میپردازیم،پارک فواره ها و خیابان نظامی باکو است که معروف است به تارگوی که سنگ فرش های سیاه با پولک های سفید رنگ زیبا مشخصه آن است . دراینجا موزه حکیم نظامی قرار دارد . باکوی جدید که مملو از ساختمانهای مربوط به دوره کمونیسم است و امروزه بوتیک های لوکس وزیبایی در پایین آنها بوجود آمده و بهترین و گران قیمت ترین کالاها را به نمایش گذاشته اند . صرف نهار و نوشیدنی و بازدید از بوتیک های زیبا و مغازه های صنایع دستی در این محل بسیار لذت بخش است.

در صورتی که فرصتی باقی باشد در گشت شهری باکو سری هم به مرکز خرید گنجلیک مال خواهیم زد که یکی از بزرگترین و جدید ترین مراکز خرید باکو است و مجموعه کامل و خوبی از برندهای برتر ، رستوران ها ، فروشگاه ها در آن قرار دارد . سایر جاذبه های توریستی باکو که در سایت توضیح خواهیم داد در تورهای آپشنال ما به مسافران عرضه می گردد تا در صورت تمایل بصورت انفرادی یا گروهی آن را ثبت نام کنند .

« سایت‌های خدماتی گروه‌های دانشجویی زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، محل اقامت و تور موردنظر را رزرو و ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات و محصولات زیرمجموعه‌ها شامل هزینه هستند

🏠 اسکان 🚖 ترانسفر 🌍 تورلیدر 🎫 بلیـت 📌 نیازمندی 🏪 فروشگاه 🍳 کترینگ