دانشگاه طب باکو آذربایجان


» اخذ ویزای توریستی آذربایجان

 اخذ ویزای توریستی آذربایجان

ویزای توریستی کشور آذربایجان 2 ماه اعتبار دارد که در این مدت می توان حداکثر 30 روز در این کشور اقامت داشت. این ویزا به دو شکل عادی (در سه روز کاری) و فوری (در یک روز کاری) صادر می‌شود. نکته قابل توجه در مورد ویزای توریستی آذربایجان این است که برای شخص همراه، در گذرنامه همسر یا والدین هزینه ویزا رایگان است. پس اگر فرزند فردی در گذرنامه او اضافه شده است، هزینه ویزا برای فرزند رایگان خواهد بود ولی در هر صورت ویزا برای او لازم است صادر شود.

ویزای تجاری:
این ویزا مختص افرادی است که برای امور کاری یا بازرگانی به آذربایجان سفر می‌کنند.

ویزای اعضای خانواده و بستگان:
این ویزا مربوط به خانواده افرادی است که با ویزای تجاری در خاک آذربایجان اقامت دارند و مشغول به کار و تجارت هستند.

ویزای ویژه:
ویزای ویژه مختص شهروندان خارجی است که برای دیدار با خانواده یا دوستان خود به آذربایجان سفر می‌کنند که با دعوتنامه از یک شهروند یا مقیم آذربایجان قابل دریافت است.

ویزای ورود دیپلماتیک و یا خدمت:
این ویزا برای افرادی که به دلیل ماموریت رسمی دولتی به جمهوری آذربایجان سفر می‌کنند، صادر می‌شود.

* همچنین، دولت آذربایجان امتیاز ویژه دریافت ویزای اختصاصی و 15 روزه جمهوری نخجوان را به محض ورود به خاک آذربایجان در اختیار شهروندان ایرانی قرار داده است.

* ویزای جمهوری آذربایجان از 21 دی 1395 به صورت آنلاین قابل دریافت است و ظرف سه روز صادر می شود. برای درخواست ویزای آذربایجان می توانید به آدرس evisa.gov.az مراجعه کنید و درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.


* در سایت evisa.gov.az سه مرحله زیر به ترتیب لازم است انجام شود:

Application: در این مرحله مشخصات فردی و سایر اطلاعات مورد نیاز در فرم های مربوطه و طی مراحلی وارد می شود.

Payment: سپس لازم است هزینه ویزای الکترونیکی آذربایجان پرداخت شود. در این مرحله می توانید اطلاعات لازم در مرحله Application را در سایت evisa.gov.az تکمیل نموده و تا پیش از مرحله پرداخت مراحل را تکمیل نمایید سپس لینک صفحه را در فرم ثبت سفارش زیر وارد نمایید و برای پرداخت هزینه ویزا توسط آذطب، ثبت سفارش کنید.

- هزینه ویزا، 20 دلار و هزینه فرآیند صدور ویزا، 3.5 دلار اعلام شده است (مجموعاً 23.5 دلار). در مواردی هم مشاهده شده است که مبلغ هزینه ویزا به صورت جزئی (حداکثر تا 3 دلار) متفاوت است. بنابراین لازم است ابتدا در سایت evisa از هزینه‌های دقیق پرداختی اطمینان حاصل نمایید و سپس از طریق آذطب، اقدام به ثبت سفارش ویزای الکترونیکی آذربایجان نمایید.

- ویزای آذربایجان در دو نوع ویزای عادی به مبلغ 24 دلار آمریکا و ویزای فوری به مبلغ 51 دلار آمریکا صادر می‌شود.

Download: پس از صدور ویزا و ظرف 3 روز، ایمیلی حاوی لینک دانلود فایل تصویر ویزا توسط سفارت آذربایجان برای شما ارسال می شود. از این رو در هنگام وارد کردن آدرس ایمیل و بازبینی نهایی، از درستی آدرس ایمیل وارد شده اطمینان حاصل کنید.

صدور ویزای فوری آذربایجان:
به اطلاع شما می رساند که امکان صدور ویزای فوری باکو آذربایجان بصورت الکترونیکی در عرض ۳ ساعت فراهم شده و شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با ثبت درخواست ویزای فوری باکو در فاصله ۳ ساعت ویزای خود را دریافت نمائید. شرایط صدور ویزای الکترونیکی فوری باکو آذربایجان بدین صورت می باشد که نیازی به حضور شما نبوده و با ثبت مشخصات خود در سایت صدور ویزا و ارسال اسکن گذرنامه خود و پرداخت هزینه با استفاده از کارت های ویزا و مستر درخواست خود را ثبت نموده و پس از صدور ویزا از طرف جمهوری آذربایجان بصورت فایل PDF از طریق ایمیل ارسال می شود.مدت زمان اقامت با ویزای توریستی حداکثر ۳۰ روز و اعتبار ویزای الکترونیکی باکو آذربایجان ۳ ماه می باشد.
برخی از افراد به دلایلی خاص باید زود تر از زمان معین شده ویزای آذربایجان خود را دریافت کنند. به طور مثال برخی از تجار و بازرگانان باید در زمانی مقرر در یک مراسم و یا همایش شرکت کنند که ازهمین رو به ویزای باکو فوری نیاز دارند.

مدت زمان صدور ویزای فوری:
توجه داشته باشید که بدون در نظر گرفتن ایام تعطیل مدت زمان صدور ویزای الکترونیکی فوری ۳ ساعت میباشد و همچنین صدور ویزای الکترونیکی باکو آذربایجان نیاز به داشتن واچر هتل نداشته و شما می توانید محل اقامت خودتان را قبل یا بعد از اخذ ویزای باکو آذربایجان رزرو نمایید.از مزایای ویزای الکترونیکی باکو آذربایجان می توان به سهولت اقدام بدون مراجعه به سفارت و اقدام از هر مکان و در هر زمان نام برد.

نکاتی درباره دریافت ویزای الکترونیکی آذربایجان:
- گذرنامه کلیه متقاضیان در زمان ارائه درخواست باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. در غیر این صورت تضمینی برای صدور ویزا وجود ندارد.
- با توجه به اینکه اخیرا زبان فارسی به زبان‌های قابل انتخاب سایت اضافه شده است، شما امکان تغییر زبان به فارسی را دارید تا در زمان تکمیل هریک از بخش‌های application، با خواندن توضیح راهنمای تکمیلی فرم در کادر زرد رنگ سمت راست فرم‌ها، نسبت به تکمیل صحیح فرم اطمینان پیدا کنید.
- سامانه evisa.gov.az به صورت ۲۴ ساعته در دسترس است و می‌توانید در طول هفت روز هفته بدون مراجعه به نمایندگی‌های سیاسی کنسولی جمهوری آذربایجان به این سامانه مراجعه و نسبت به اخذ روادید خود اقدام کنید.

« سایت‌های خدماتی گروه‌های دانشجویی زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، محل اقامت و تور موردنظر را رزرو و ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات و محصولات زیرمجموعه‌ها شامل هزینه هستند

🏠 اسکان 🚖 ترانسفر 🌍 تورلیدر 🎫 بلیـت 📌 نیازمندی 🏪 فروشگاه 🍳 کترینگ