دانشگاه طب باکو آذربایجان


» دانشجویان ورودی جدید

 دانشجویان ورودی جدید

به باکو خوش آمدید؛
مشتاقانه در انتظار پیوستن شما به جمع خود هستیم و مطمئنیم روزهایی پر از شادی و موفقیت پیش رو دارید. هدف ما در آذطب پورتال دانشجویان دانشگاه طب باکو تسهیل جابجایی شما به محیط جدید و کمک برای بهره‌مندی بیشتر از امکانات و موقعیت‌های آن است. در همین راستا صمیمانه توصیه میکنیم پیش از سفر به نکات زیر توجه کنید:

- امور اداری و آموزشی دانشگاه از جمله مسائل تحصیلی و مالی از پورتال دانشگاه طب به نشانی http://amu.edu.az انجام می‌شود که آذطب مکررا و به صورت همزمان مطالب و اعلانات آن را از طریق پورتال به استحضار دانشجویان می‌رساند. دانشگاه برای کلیه امور اداری، آموزشی و مالی مرتبط با شخص دانشجو از طریق پست الکترونیکی با شما تماس میگیرد، بنابراین به صندوق ایمیل خود https://mail.google.com/a/amu.edu.az و سایر آدرس‌هایی که از طریق آنها با دانشگاه مکاتبه داشته‌اید، مرتباً مراجعه کنید.


- کتابچه راهنما با عنوان "AMU New Students Guide" که آذطب برایتان فرستاده است به دقت مطالعه کنید. درصورتی که این کتابچه را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید نسخه الکترونیکی آن را بهمراه اطلاعات مفید دیگری در قسمت پاورقی در پایین پورتال آذطب پیدا کنید. علاوه بر این به سایر راهنمایی ها و نکات ضروری سفر در این بخش از پورتال دسترسی خواهید داشت.

- آذطب برای دانشجویان ورودی جدید برنامه‌های ویژه‌ای از قبیل جابجایی از فرودگاه به دانشگاه، کمک در رفت و آمد به مراکز خرید، تور دانشگاه و منطقه و مراسم خوش‌آمد ویژه ورودی‌های جدید تدارک دیده است که در همینجا از شما برای حضور در آن‌ها دعوت میکنیم. ضمناً فراموش نکنید که هرگونه مشکل و یا سوالی را می‌توانید از طریق واحد پشتیبانی آذطب، نرم‌افزارهای پیام‌رسان و نشانی الکترونیکی info@aztib.com با ما درمیان بگذارید. اطلاعات بسیار مفید و ضروری دیگری هم برای سفر شما به باکو در ذیل آمده است که دقت به آن‌ها را اکیداً توصیه می‌کنیم:

آب و هوا
- باکو آب و هوای بسیار دلپذیری دارد. باکو اگر چه در ساحل دریای خزر قرار دارد اما به علت بادهایی که در آن می‌وزد رطوبت هوا چندان بالا نیست با این‌حال در زمستان و نیمه اول بهار هوا معمولا نیمه ابری است.
- گرم‌ترین ماه سال در باکو جولای (تیر ماه) و سردترین ماه سال ژانویه (دی ماه) است. با این حال باکو آب و هوایی معتدل دارد و در گرم ترین روزهای سال به ندرت از ۳۰ درجه بالاتر می‌رود و حداقل دما در سردترین روزهای سال به ندرت در زیر صفر باقی می‌ماند. بیشتر بارش در باکو به صورت باران است و در روزهای از ماه ژانویه و فوریه به ندرت برف می‌بارد.
- بارش برف در زمستان در باکو و بویژه امتداد ساحل بسیار نادر است در حالی که در کوه ها بسیار شایع است و بخش های جنگلی نیز در زمستان بسیار مرطوب هستند. در کل باکو از شرایط آب و هوایی بسیار دلچسب و شادی بخش برخوردار است بسیار شبیه شیکاگو یا ولینگتون، اما اگر اهل تفریح در کوهستان و اسکی هستید می توانید بعد از رفتن به آذربایجان تور قبله هم بروید. قبله شهری در جمهوری آذربایجان است که به سبب داشتن مجموعه تفریحی در کوهستان توفان داغی، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.


مواد غذایی
- آوردن انواع کنسرو، برنج، سوسیس و کالباس و سایر اقلام ایرانی بغیر از فرآورده‌های گوشتی خام به آذربایجان آزاد است. با توجه به اینکه همه نوع مواد غذایی و خوراکی ایرانی در اکثر نقاط باکو در دسترس است، نیازی به همراه آوردن اینگونه مواد نیست. واقعیت این است که از بدو ورود به مواد غذایی مصرفی و محصولات گوشتی و لبنی آذری شدیداً علاقه‌مند خواهید شد.

مدارک قانونی
- اکیداً دقت کنید که مشخصات فردی خود از قبیل نام و نام‌خانوادگی را در همه مدارک اداری منطبق با گذرنامه خود، با نگارش یکسان و رعایت فواصل و خط تیره وارد نمایید.
بعضی از فرم‌های اداری علاوه بر First Name و Last Name قسمتی برای Middle Name دارند، توجه کنید که در زبان فارسی Middle Name نداریم و چیزی نباید بنویسیم.
- در طی سفر مدارک زیر را همیشه در دسترس داشته باشید و تحویل بار ندهید:
گذرنامه، ویزای تحصیلی، نامه پذیرش و یا دعوت‌نامه دانشگاه، مدارک نشان‌دهنده منابع مالی و رسیدهای پرداخت بانکی و آدرس دقیق محل سکونت و یا هرگونه مدرک دیگری که از طرف دانشگاه برای شما ارسال شده است.
- آدرس محل سکونت خود را می‌توانید از طریق پشتیبانی آذطب و یا با مراجعه به دفتر خوابگاه مربوطه دریافت کنید. 

مسائل مالی
- درصورتی که سیکل پرداخت شهریه شما تا یکماه بعد از پذیرش و یا قبل از شروع امتحانات پایان ترم باشد، بنابراین آمادگی پرداخت هزینه استقرار اولیه خود را داشته باشید.
- پیش از آمدن از امکان دسترسی به منابع مالی خود اطمینان حاصل کنید. تجربه دانشجویان سال‌های اخیر نشان می‌دهد که بطور متوسط توانایی پرداخت هزینه زندگی و تحصیل و خوابگاه به مدت دو ترم (هر ترم در حدود 3000 دلار) ضروری است.


محاسبه تقریبی هزینه سالانه:
1000 منات یا 600 دلار اجاره سالانه خوابگاه
6800 منات یا 4000 دلار شهریه سالانه دانشگاه
350 منات یا 200 دلار هزینه سالانه کتب درسی
200 منات یا 120 دلار هزینه ماهانه خوراک (10 ماهه 2000 منات یا 1200 دلار) 

مسائل پزشکی
- معاینات پزشکی در مراکز بهداشت دانشگاه از شرایط لازم برای تکمیل مراحل پذیرش و ثبت‌نام است. توجه کنید که آزمایش بیماری‌های عفونی که در ایران انجام شود، در آذربایجان قابل استناد نیست و تمامی آزمایشات مربوط به این نوع بیماری‌ها از تنها از طریق آزمایشگاه رسمی وزارت بهداشت آذربایجان واقع در محوطه دانشگاه طب باکو با ارائه کارت دانشجویی میسر میشود. 
- بهمراه داشتن مدارک مربوط به تاریخچه پزشکی شما از جمله سوابق واکسیناسیون و بیماری‌های خاص شدیدا توصیه می‌شود.
- تمامی مراکز کلینیکی و بهداشت وابسته به دانشگاه طب و وزارت بهداشت باکو تسهیلات ویژه‌ای را برای دانشجویان این دانشگاه درنظر گرفته‌اند.
- بیمه دانشگاه طب هزینه‌های معاینه و درمان دانشجویان را تا اطلاع ثانوی پوشش نمی‌دهد، با توجه به قیمت‌های بالای این خدمات در آذربایجان در مقایسه با ایران، حتماً درصورت نیاز پیش از سفر به پزشک مراجعه کنید و بعد از سفر نیز به فکر بیمه خود باشید. آذطب بزودی معرف کارگزاران ویژه بیمه دانشجویی خواهد بود.

« سایت‌های خدماتی گروه‌های دانشجویی زیرمجموعه آذطب »

همین حالا می‌توانید آگهی خود را در آذطب ثبت کنید، از کترینگ آذطب سفارش غذا بدهید، محل اقامت و تور موردنظر را رزرو و ترانسفر خود را به ثبت برسانید

کلیه خدمات اطلاع‌رسانی و تهیه گزارشات و پشتیبانی و سایر امکانات تحصیلی در پورتال آذطب رایگان بوده و تنها خدمات و محصولات زیرمجموعه‌ها شامل هزینه هستند

🏠 اسکان 🚖 ترانسفر 🌍 تورلیدر 🎫 بلیـت 📌 نیازمندی 🏪 فروشگاه 🍳 کترینگ